Domov důchodců Javorník

Školní 104, 790 70 Javorník, tel./fax: 584 440 586, e-mail: domovduchodcu@jesenicko.com


 

Charakteristika a dispoziční uspořádání

Domov poskytuje uživatelům zázemí v příjemném a estetickém prostředí. 

Místo poskytování sociální služby Javorník

Přízemí trojpodlažní budovy se nachází  v úrovní vstupu a je vyhrazeno převážně k provozním a společenským účelům. Uživatelé bydlí v I. a II. patře ve dvou a tří lůžkových pokojích. Pokoje jsou vzdušné, prosvětlené a vhodně zařízené. Vlastní budova je  vybavena osobním, evakuačním a nákladním výtahem, systémy nouzového osvětlení, hydranty a ručními hasícími přístroji, sdělovací technikou - telefonními linkami, místním rozhlasem, dorozumívacím, signalizačním a protipožárním zařízením. Vytápění je plynovou kotelnou.    

                      

Areál před budovou je vhodný pro pobyt uživatelů ve venkovním prostředí.

 

Obytný prostor

Ubytovací kapacitu tvoří celkem 50 míst. Uživatelé bydlí ve dvou a tří a více lůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny  polohovacími lůžky, servírovacími jídelními stolky, toaletními křesly skříněmi, uzamykatelnými nočními stolky, poličkami, židlemi, křesly, televizí, popř. rádiem a podle potřeby dalším potřebným vybavením  (např. zástěnami,  hydraulickými zvedáky, závěsy mezi lůžky aj.)  Osvětlení je zajištěno stropními, nástěnnými a stolními svítidly. Téměř ve všech  pokojích jsou instalována umývadla s teplou a studenou vodou. V  blízkosti pokojů jsou koupelny s wc a  sprchovými kouty.

              

Vstupní prostor

Budova má  dva vchody. Hlavním vchodem uprostřed budovy se vstupuje do  haly, po jejíž levé straně se nachází kancelář sociální pracovnice a po pravé  centrální jídelna. V chodbě za halou se nalézá kancelář stravovacího provozu, kuchyně, společenská, návštěvní místnost, šatna, prádelna a žehlírna.
Pro vstupování do budovy je nejčastěji  využíván pro svou bezbariérovost vedlejší vchod.

 

 Společenský prostor

Společné prostory  využívané k  aktivnímu trávení volného času tvoří denní a společenské místnosti, čajové kuchyňky, centrální jídelna.

Stravovací prostor

Pro přípravu a výrobu pokrmů slouží nově zrekonstruována a zmodernizována kuchyně, jejíž součástí jsou pracovníci úseku. K provozním místnostem patří také sklady,  přípravna zeleniny a  úklidová místnost.  Kuchyně je vybavena moderní technologií - konvektomatem, varnými kotli, pečící pánví, robotem, myčkou nádobím a  tabletovým systémem.   

 

Prádelenský prostor 

Prostor prádelny zahrnuje   pracovní úseky pro praní, žehlení a opravy prádla a  nachází se v přízemí budovy.  Prádelna je vybavena pěti pračkami, sušičkou prádla,  žehlícím lisem, šicím strojem, pracovními stoly, žehličkami a regály. 

Přístavby

V areálu  budovy se nachází  plynová kotelna, údržbářská dílna, chladírna,  sklady, garáže a další.

 

 

Realizace "Sportovních her pro seniory" dne 12.09.2018 je podpořena s finanční spoluúčastí Města Jeseník.

Realizace "Sportovních her pro seniory" v roce 2019 je podpořena s finanční spoluúčastí Města Jeseník.

Město Javorník finančně přispívá v roce 2019 na činnost a péči o uživatele v zařízení

a na drobné společenské akce a prezentaci zařízení.

 

RYCHLÝ KONTAKT

Domov pro seniory Javorník, p. o.

Školní 104, 790 70 Javorník

IČO: 75004101
Tel.: 584 440 330
e-mail:
domov.jav@tiscali.cz

                                                                                                                 ID datové schránky: re8kiqv

AKTUÁLNÍ INFORMACE

 

Od 01.01.2016 došlo ke sloučení Domova pro seniory Javorník, příspěvkové organizace, a Domova důchodců Kobylá nad Vidnavkou, příspěvkové organizace, s tím, že majetek, práva, povinnosti a závazky Domova důchodců Kobylá nad Vidnavkou, příspěvkové organizace, přecházejí na Domov pro seniory Javorník, příspěvkovou organizaci, jako nástupnickou organizaci.

 

 

 

 


mapa:


Zvětšit mapu


 

 


 

 

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies