Jak to u nás vypadá

Dne 25. 9. 2015 došlo ke sloučení Domova pro seniory Javorník, příspěvková organizace a Domova důchodců Kobylá nad Vidnavkou, p. o.
Domov pro seniory Javorník, p. o., se stal od 1. 1. 2016 nástupnickou organizací.

Kde nás najdete?

Domov pro seniory Javorník, p. o. se nachází ve městě Javorníku ležícím v Českém Slezsku na severovýchodním úpatí Rychlebských hor. Pro svůj  půvabný vzhled je město nazýváno "perlou Severní Moravy". Dne 25. 9. 2015 došlo ke sloučení Domova pro seniory Javorník, příspěvková organizace a Domova důchodců Kobylá nad Vidnavkou, p. o.
Domov pro seniory Javorník, p. o., se stal od 1. 1. 2016 nástupnickou organizací.

Javorník

Domov poskytuje uživatelům zázemí v příjemném a estetickém prostředí. 

Přízemí trojpodlažní budovy se nachází  v úrovní vstupu a je vyhrazeno převážně k provozním a společenským účelům. Uživatelé bydlí v I. a II. patře v jedno, dvou a třílůžkových pokojích. Pokoje jsou vzdušné, prosvětlené a vhodně zařízené. Vlastní budova je  vybavena osobním, evakuačním a nákladním výtahem, systémy nouzového osvětlení, hydranty a ručními hasícími přístroji, sdělovací technikou - telefonními linkami, místním rozhlasem, dorozumívacím, signalizačním a protipožárním zařízením. Vytápění je zajišťováno plynovou kotelnou.

Obytný prostor

Ubytovací kapacitu tvoří celkem 45 míst. Uživatelé bydlí v jedno, dvou a třílůžkových pokojích. Pokoje jsou vybaveny  polohovacími lůžky, servírovacími jídelními stolky, toaletními křesly skříněmi, uzamykatelnými nočními stolky, poličkami, židlemi, křesly, televizí, popř. rádiem a podle potřeby dalším potřebným vybavením  (např. zástěnami,  hydraulickými zvedáky, závěsy mezi lůžky aj.)  Osvětlení je zajištěno stropními, nástěnnými a stolními svítidly. Téměř ve všech  pokojích jsou instalována umývadla s teplou a studenou vodou. V  blízkosti pokojů jsou koupelny s wc a  sprchovými kouty.

Vstupní prostor

Budova má  dva vchody. Hlavním vchodem uprostřed budovy se vstupuje do  haly, po jejíž levé straně se nachází kancelář sociální pracovnice a po pravé  centrální jídelna. V chodbě za halou se nalézá kancelář stravovacího provozu, kuchyně, společenská, návštěvní místnost, šatna, prádelna a žehlírna.
Pro vstupování do budovy je nejčastěji  využíván pro svou bezbariérovost vedlejší vchod.

Společenský prostor

Společné prostory  využívané k  aktivnímu trávení volného času tvoří denní a společenské místnosti, čajové kuchyňky, centrální jídelna.

Stravovací prostor

Pro přípravu a výrobu pokrmů slouží nově zrekonstruována a zmodernizována kuchyně, jejíž součástí jsou pracovníci úseku. K provozním místnostem patří také sklady,  přípravna zeleniny a  úklidová místnost.  Kuchyně je vybavena moderní technologií - konvektomatem, varnými kotli, pečící pánví, robotem, myčkou nádobí a  tabletovým systémem.

Prádelenský prostor 

Prostor prádelny zahrnuje   pracovní úseky pro praní, žehlení a opravy prádla a  nachází se v přízemí budovy.  Prádelna je vybavena pěti pračkami, sušičkou prádla,  žehlícím lisem, šicím strojem, pracovními stoly, žehličkami a regály. 

Přístavby

V areálu  budovy se nachází  plynová kotelna, údržbářská dílna, chladírna,  sklady, garáže a další.

Vyžití v okolí

Město zajišťuje pro své občany různé kulturně osvětové aktivity a  nabízí řadu veřejných služeb. Nalézá se  zde několik obchodů, společenských zařízení - restaurací, hotelů, informačních center, sportovních areálů,  masážních a rehabilitačních služeb, také  zdravotnické středisko,  lékárna, kadeřnictví, holičství, pošta, spořitelna, kino, knihovna, muzeum, kulturní dům, kostel aj.

Kobylá nad Vidnavkou

Sociální služby v Kobylé nad Vidnavkou poskytujeme ve dvou budovách.

Budova č. p. 153

Budova č. p. 58  tzv. "Zámek"

Mohlo by vás zajímat

top