Čarodějnický rej a stavění májky na B3

27. 04. 2022
Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidový zvyk, který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května a je spojený s pálením ohňů a vírou v čarodějnice. S ním souvisí také další zvyk, a to stavění májky. Uživatelé si společně s pracovníky tento zvyk připomněli v odpolední aktivitě, kdy se podle svého zájmu převlékli do čarodějnických šatů a sešli se na hale v prvním patře.
Zde byly pro uživatele připraveny tři druhy úkolů. Prvním úkolem bylo se zakrytýma očima ochutnat a uhádnout různé druhy pokrmů – plnotučná hořčice, ovocný jogurt, kečup, chleba a veka. Uživatelé měli největší problém s uhodnutím hořčice. Na druhém stanovišti určovali po hmatu různé předměty, které byly uložené v plátěném pytlíku. Jako poslední úkol je čekal hod plastovou tarantulí do čarodějnického terária.
Po absolvování všech disciplín pracovníci donesli na halu májku a uživatelé ji nazdobili přichystanými barevnými látkovými stuhami.
Aktivitu všichni ukončili velkým potleskem. Uživatelům se čarodějnické odpoledne moc líbilo a už se těší, až se za měsíc budou účastnit slavnostního kácení máje.
 
top